Tanfolyamok
Speciális képzések

Szakembereknek fejlesztve

Oriolus-Med kizárólagos joggal szervez a Thysol BV. Group számára speciális állategészségügyi kinesiology tape tanfolyamokat Magyarországon. Ezek mindegyikét állatorvosokkal, fizikoterápiás és lovas szakemberek közreműködésével fejlesztettük ki.

Általános tanfolyami információk

Oktatóink lovas szakemberek, jelentős állatorvosi és fizikoterápiás háttérrel. Speciális ortopédiai ismeretekkel és a szalagok használatában szerzett nagy tapasztalattal rendelkeznek.
Minden tanfolyam 2 napos, napi 8 órán át tart. A tanfolyamokon az elméleti és gyakorlati részek megfelelő arányban váltakoznak, az elmélet tisztázása után lehetőség van a gyakorlásra is. A tanfolyamon képekkel, videókkal és az életből vett gyakorlati példákkal dolgozunk.

Célszerű az alap- és haladó tanfolyam elvégzése is, ha az alap után már legalább 6 hónap gyakorlatot szerzett a tapelésben.

A tanfolyamon jegyzet, VetkinTape®, olló és minden további szükséges segédanyag biztosított.

Állatorvosi kineziológiai Taping Equine alaptanfolyam (VKT I)

Az első tanfolyam bevezetés az állatorvosi lovas taping világába. A résztvevők megtanulják az alapokat és a különbségeket az emberi és az állati taping között. Megtanulják a tapelés alapelveit:
Megtanulják hogyan kell kezelni a szalagot és hogyan kell alkalmazni a lovakon.
Elméleti előadások és gyakorlati részek váltják egymást. Nagyon sok esetalapú prezentációt tárgyalunk meg. Ennek célja az, hogy egy alapos betekintést kapjanak a szalagokra és ezek felhasználási lehetőségeire.

Részletes tematika:

ELSŐ NAP
  • A kinesiology tapek ismeretének alapjai, fizikai tulajdonságok, anyagösszetétel, anyag mechanikai tulajdonságai, különbségek a humán és a lovas tapek között. Ragadást biztosító anyag anyagismerete, hatásmechanizmus.
  • Indikációk és kontraindikációk, jogi háttér tisztázása, ki tapelhet lovat és ki nem, felelősségvállalás.
  • Fascia-ismeret: anatómiai ismertetés, összetétele, funkciója, elhelyezkedése, jelentősége a biomechanikában és a mozgás kivitelezésében, ismerete fontossága a tapelés során. funkcionális összefüggés izomtan és a fasciák között.
  • Tape technikák, melyek lovakon kiválóan alkalmazhatók. Különbözőségek a humán és a lovas tapelés között, mind előkészületekben (felületek tisztítása), mind kivitelezésben (lazítások, ízületi stabilizálások, stb…).
  • esettanulmányok – praxisbéli esetek feldolgozása – esetismeretetés, anamnézis, orvosi diagnózis, terápia, kiegésző tapelés és eredmények.
  • indikációs listák tárgyalása tapelésre lovon.
  • kifejezetten sok lovas gyakorlat a helyszínen – a tape mérése, a ló kezelendő anatómiai egységének pozícionálása egyedül vagy segítséggel, tapelés kivitelezése, ló azonnali reakcióinak azonnali detektálása.
MÁSODIK NAP
  • Kinesiology tape kivitelezési technikák intenzív gyakorlása lovon. Indikációk szerinti feladatkiosztás és annal megvalósítása egyedül és csoportosan.
  • Esetelképzelés, analizálás, tape-terv felállítása és kivitelezés a lovon.
  • Ló mozgásvizsgálat, tapelés egyedre szabva és mozgásvizsgálat utána, az eredmények megbeszélése, indoklása, az ismeretek intenzív mélyítése.
  • A csoportok lovat cserélnek és más egyedeken is gyakorolnak.

Állatorvosi kineziológiai Taping Equine Haladó tanfolyam (VKT II)

A második tanfolyam az alaptanfolyamon megszerzett tudásra és készségekre épít. Megismerik a szalagot konkrét rehabilitációs helyzetekben, kezelési lehetőségként. Szóba kerül a munka hatása a szalagra, a ló és lovasának kapcsolata, valamint a humán és lovak számára fejlesztett tape kapcsolata. Gyakorlati képzés, valódi, élő esetekkel!

Állatorvosi kineziológiai Taping Equine Továbbképző (VKT III)

Egynapos tanfolyam. Célja, hogy a Haladó tanfolyam után a résztvevő kapcsolatban maradjon a szakemberekkel és tovább javítsa készségeit, képességeit. Naprakésszé teszi a tudást. Lehetőséget ad a lovas tapingben jártas szakemberekkel való konzultációra, a saját esetek megvitatására, így az egymástól való folyamatos tanulásra. Megvitatjuk a szalagok alkalmazási lehetőségét konkrét helyzetekben.